top of page

המלצות ותודות: ד"ר גיא וולפין- רופא שיניים, שיקום הפה ואסתטיקה דנטלית

volfin.wedding.clinic.final.jpg

מעולם לא שילמנו עבור פרסומות וכתבות, לא על קמפיינים ולא על המלצות. המרפאה מלאה באנשים שקיבלו המלצות אמיתיות ממטופלים שלנו. ואני ממליץ לכם לא להתפתות לפרסומות ולהבטחות בעיתונים/פייסבוק/אינטרנט וכולי, אלא להגיע לטיפול רק לאחר המלצות אמיתיות. 

 

אפשר לראות המלצות ממטופלים שלנו בלחיצה על התמונה משמאל, ואפשר גם לראות המלצות ברשתות החברתיות, למשל בפרופיל הפייסבוק של המרפאה

במרפאתי שמים דגש מיוחד על אסתטיקה דנטלית, טיפולים רפואיים מתקדמים מחומרים איכותיים ומודרניים, ועל טיפולים להפחתת הפחד מרופאי שיניים (חרדה דנטלית) בשיטות שונות. המטרה המשותפת שלי ושלך - יצירת חיוך מושלם ובריא ובניית קשר אישי לשנים ארוכות, כשהרעיון הוא שהחיוך הוא כרטיס הביקור שלך- וגם שלנו.

קו המחשבה המרכזי הוא "לרפא" את החיוך שלך, ולהיפגש לתחזוקה קצרה ולטיפולי מניעה אחת לכמה חודשים, ולא לטפל רק כאשר משהו נהרס או כאשר משהו כואב. בהקשר זה אני מדגיש את חשיבות טיפולי המניעה, הן למבוגרים והן לילדים ותינוקות.

יחד איתי עובדים במרפאה גם ד"ר איתן בר דרומא וד"ר אמיר שוסטר (מומחים לכירורגיה פה ולסת),  ד"ר אורטל קסטל-ברוך (מומחית בטיפולי שורש - אנדודונטיה), ד"ר ענבר קגן (מתמחה ביישור שיניים - אורתודונטיה), וד"ר יעקב יוסים (מומחה להרדמה).

השילוב הנ"ל של צוות רופאים מורחב יספק לך מענה לכל צרכיך, כולל טיפולי שורש, השתלות וניתוחי פה ולסת ברמה הגבוהה ביותר האפשרית כיום, במקביל לאפשרות לטיפולי שיניים מורכבים בהרדמה ובטשטוש עמוק - סדציה -  על מנת להקל עליך ככל האפשר ולאפשר ביצוע מספר רב של טיפולים בפגישה אחת, אם תרצו. המרפאה מצויידת בטכנולוגיות המתקדמות ביותר, כולל סורק תלת מימדי ליצירת כתרים מושלמים במינימום פגישות ומקסימום דיוק ואסתטיקה, מיקרוסקופ אנדודונטי וציוד אלקטרוני מיוחד לטיפולי שורש מושלמים, מכשיר לייזר לניתוחי חניכיים ללא דימומים וללא תפרים, מכשיר ZOOM להלבנת שיניים תוך שעה במרפאה, גז צחוק, רנטגן דיגיטלי, מזרק אילחוש ממוחשב להרדמות כמעט נטולות כאב, הדמיות תלת מימדיות ועוד.

 

 

מושגים חשובים במרפאה - כדאי לדעת עוד לפני הטיפולים

דלקת חניכיים: בדרך כלל בגלל הצטברות אבנית, שמורכבת מחיידקים שנצמדו לשן ולחניכיים. החניכיים אדומים, נפוחים ומדממים בקלות. במצב כרוני וללא טיפול במרפאה ובבית, תתכן מחלת חניכים שמלווה בנסיגת חניכיים ואובדן עצם לסת, דבר שמחליש את יציבות השן ויוביל לניידות ולאובדן השן. יש לבצע ניקוי איכותי ע"י השיננית או רופא השיניים מספר פעמים בשנה, והדרכה יסודית בשיטות צחצוח נכונות, קיסמים, חוט דנטלי ושטיפות פלואוריד.

 

חורים, סתימות ומבנים לאחר טיפולי שורש: החור (עששת, ריקבון) נגרם מהפרשות חומציות של החיידקים. מומלץ לבצע בדיקה שנתית + צילומים, ולטפל בהקדם בכל  בעייה שמתגלה. במרפאתי מבצעים סתימות לבנות (קומפוזיט) ולא סתימות אפורות (אמלגם) מכמה סיבות:

* רעילות: הכספית שבאמלגם הוכרזה כחומר רעיל ע"י ארגון הבריאות העולמי (WHO) ורוב מדינות העולם הוציאו אותה מחוץ לחוק. 

* קדיחה עמוקה מדי: מתכת אינה נדבקת לשן, ולכן יש צורך בקידוח עמוק יותר ונרחב יותר, דבר המחליש מאוד את השן. הקומפוזיט נדבק כימית אל חומר השן ולכן הקידוח הוא מינימלי, ונמנע אובדן מיותר של חומר שן

* חיזוק השן: הקומפוזיט נבנה בשכבות שונות מכיוונים שונים, כך שקירות השן מצד אחד של החור יוצמדו אל קירות השן מצד שני וכולי. התוצאה היא שבאופן תלת מימדי קירות השן יחוברו בחזרה, ולכן הקומפוזיט מחזק את השן, לעומת האמלגם שמחליש אותה.

* פלואוריד: החומר הקומפוזיטי המיוחד גם משחרר פלואוריד אל תוך השן, מחסל חיידקים ומחזק אותה. באמלגם המתכתי אין פלואוריד.

* מניעת סדקים: לאחר טיפולי שורש יש לבצע מבנה, למעשה שחזור השן כפי שהייתה בעבר והכנתה לכתר. השימוש בברגי מתכת או מבני מתכת מסוכן לשן ועלול גרום לסדקים בה. לעומת זאת, מבנים ללא מתכת מסוג פייברפוסט וקומפוזיט הינם פשוטים להכנה, נדבקים לחומר השן שנותר ומחזקים את השן. אחוז הסדקים הינו אפסי בטיפול כזה.

* הכתמת חניכיים: פירורי מתכת עלולים להילכד מתחת לחניכיים ולגרום להכתמה בכחול (amalgam tattoo), ולעיתים גם לדלקות חניכיים כרוניות.

* אסתטיקה: כמובן שסתימות לבנות הינן אסתטיות בהרבה מסתימות אפורות. הדבר במיוחד חשוב כשמבצעים שיחזורים או כתרים שייראו בקו החיוך.

 

כתרים: במרפאה מבצעים כתרי זירקוניה ללא מתכת ולא כתרי חרסינה ומתכת פשוטה. זאת מכמה סיבות:

* מתכת פשוטה עלולה להחליד לאחר מספר שנים, דבר שיוביל לדלקות חניכיים כרוניות, לצביעת החניכיים בכחול/שחור, ריקבון מתחת לכתרים וכמובן לפגיעה אסתטית. זירקוניה אינה מכילה מתכת, ולעולם לא תחליד...

* שיטת הכנת הכתר הינה בעזרת מחשב וסורק תלת מימדי, לקבלת הכתרים המדוייקים בעולם.

* זירקוניה הינה "יהלום מלאכותי". החומר חזק פי כמה מחרסינה דקה ולא יישבר, אסתטי מאוד, בריא לחניכיים, לעולם לא יחליד וכן מדוייק ביותר. לשיניים קדמיות בכדי לקבל תוצאה אסתטית מקסימלית מומלץ לבצע כתרי זירקוניה וחרסינה, ולשיניים אחוריות - זירקוניה מלאה ("מונוליטית"), כתרים שחזקים פי 30 ויותר מחרסינה על כל כתר אחר, ומותאמים במיוחד ללעיסה וטחינה. ברוב המקרים בזירקוניה אנו בוחרים את הזירקוניה של חברת "אמאן-גירבאך", כתרים שנחשבים בין הטובים בעולם. 

* אסתטיקה: כתרי זירקוניה נחשבים לגולת הכותרת (תרתי משמע...) של רפואת השיניים המודרנית, לא רק בחוזק ובדיוק, אלא גם ביכולת של הרופא ושל הטכנאי לבצע חיוך מושלם, עם כתרים שנראים זהים לשיניים טבעיות. בשן קדמית התוכנית כוללת פגישה במעבדה עם אמן החרסינה, לתכנון אולטימטיבי של צבע השן.

 

טיפולי שורש: טיפולי השורש נידונים לכישלון אם לא יבוצעו מראש ברמה הגבוהה ביותר, וכל תעלות השורש המכילות שרידי עצב וחיידקים יחוטאו וייסתמו בחומר מיוחד. אחוזי הכישלון הגבוהים ביותר הינן בביצוע טיפולי שורש בשיניים בעלות אנטומיה מסובכת, כגון השיניים הטוחנות או שיניים שהשורשים בהן מכופפים ו/או מפוצלים. גם אם יבוצע כתר מדהים הרי שטיפול שורש לקוי בעתיד יגרום לכישלון כל השיקום ובמקרה "הטוב" יהיה צורך להוריד את הכתר והמבנה ולבצע חידוש טיפול שורש, ואז מבנה חדש וכתר חדש. במקרה הגרוע השן תיועד לעקירה. מסיבה זו טיפולי שורש מסובכים או חידושי טיפולי שורש לקויים מבוצעים במרפאתי מראש ע"י אנדודונט, שהוא רופא שיניים שעבר לאחר לימודי רפואת השיניים התמחות נוספת של ארבע שנים רק בטיפולי שורש, ועובד עם ציוד מיוחד, המבטיח דיוק מירבי ובטיחות. במרפאה טיפולי השורש המסובכים מבוצעים ע"י ד"ר אורטל קסלר ברוך (מומחית בטיפולי שורש) בעזרת מיקרוסקופ אנדודונטי ומיכשור מיוחד כגון פוצרי ניקל-טיטניום, ממקם תעלות אלקטרוני, רנטגן דיגיטלי ועוד.

 

כירורגיה והשתלות: כל רופא שיניים שעבר הכשרה מתאימה יכול לבצע השתלות וניתוחים בחלל הפה, אך כמובן שיש יתרון עצום בביצוע ניתוחים מסובכים ע"י רופא שיניים שהינו מומחה לכירורגיה פה ולסת. במרפאה הניתוחים המסובכים מבוצעים ע"י ד"ר איתן בר-דרומא, מומחה לכירורגיה פה ולסת. ניתוחים גדולים כמו הרמת סינוס והשתלת עצם מבוצעים ע"י מערכת מיוחדת ושיטה מיקרו-כירורגית של שתלים בשם iRaise, אשר מפחיתים למינימום את איזור הניתוח, הכאבים, הנפיחות והסכוי לדימום. עוד מערכת מיוחדת שהטמענו במרפאה הינה SYMPLANT בעזרתה הצוות הרפואי מבצע ניתוח תלת מימדי על המחשב, באמצעות הדמיית שתלים בצורתם המדוייקת ומיקומם בתוך העצם. לאחר מכן מכינים בעזרת מדפסת תלת מימדית מדריך כירורגי, SurgiGuide® , בדיוק של פחות ממילימטר. בעזרת המדריך הכירורגי ניתן לייצר מודל עבודה המשקף את מיקום השתלים המתוכנן בפה טרם ההשתלה דבר המאפשר יצירת שיקום זמני מיידי.

במקרים מתאימים ניתן לבצע ניתוחי ,"FLAPLESS”  ללא הרמת מטלית (דהיינו ניתוח קטן יותר מהרגיל).

 

B-cure laser - לייזר לטיפול בכאבים, דלקות, אפטות ועוד: במרפאה ניתן לעבור טיפולים בעזרת מכשיר לייזר חדשני, המתקדם מסוגו, להקלה על כאבים בשרירי הלעיסה ובמפרק הפנים, להקלה על כאבים לאחר ניתוחים (השתלות, הרמות סינוס, השתלות עצם, עקירות כירורגיות ועוד). המכשיר בטוח לחלוטין לשימוש, למספרר פעמים ביום ו/או לפי הצורך, בהתאם למקרה. מוכח מחקרית שהשימוש במכשיר מסייע לחידוש רקמות וזירוז ריפוי פצעים, במקביל לטיפול התרופתי.

 

ציפויי חרסינה ללא השחזות - E-MAX או לומינירס: זוהי השיטה המודרנית והמובילה בעולם להכנת ציפויי חרסינה דקיקים, המשמשים ליצירת החיוך המושלם- ללא זריקות, ללא פגיעה באמאייל, וללא השחזה מיותרת של חומר שן, במרבית המקרים. כמעט תמיד ניתן ליצור חיוכים מושלמים, להלבין שיניים לתמיד, לסגור רווחים בין השיניים, לפתור בעיות של צפיפות וזויות שיניים חריגות, לשפר את המראה של כתרים ישנים, לתקן סדקים ושברים בשיניים ועוד. בחלק מהמקרים יש לבצע השחזות אך הן מינמליות ולא פולשניות כמו השחזות לציפויי חרסינה "רגילים"

 

ניתוחי לייזר לחניכיים: במרפאה מבוצעים חלק מניתוחי החניכיים ע"י מכשיר לייזר אלחוטי - פיליפס NV Laser  .  הלייזר לניתוחי חניכיים ורקמות רכות בחלל הפה מחליף את דרכי הניתוח הרגילות בקלות, ומהווה הקלה גדולה למטופל. ניתן לבצע בקלות גדולה מתמיד מגוון טיפולי חניכיים וניתוחי חניכיים בלייזר דק ואלחוטי, ללא סכין מנתחים, ללא דימום, ללא תפרים, ללא נפיחות, וללא המתנה ארוכה וכואבת עד להחלמה. מכשיר הלייזר לרקמות הרכות מחברת פיליפס אינו פוגע בשיניים עצמן או בשתלים, ובטוח לחלוטין בשימוש.

 

הלבנת שיניים: החיוך הוא כרטיס הביקור שלך - ושלנו... שיניים לבנות משדרות בריאות, ביטחון עצמי ושגשוג. ניתן לבצע הלבנה שיניים של 8-10 דרגות צבע במרפאה באמצעות המכשיר החדיש בעולם מתוצרת פיליפס - !ZOOM, וכן לקבל ערכה אישית להלבנה בטוחה בבית, וליהנות מחיוך לבן ובריא לשנים רבות. 

יש לזכור שצבע השן הוא הצבע הפנימי של הדנטין, למעשה, וצחצוח שיניים בחוזקה ו/או משחות לא מקצועיות יוביל לנזק בלתי הפיך לשן.

יש לזכור כי הלבנה אינה משנה את הצבע של סתימות או של כתרים, ולכן יש לבצעה לפני ביצוע סופי של סתימות וכתרים.

הלבנה שמבוצעת בצורה מקצועית אינה גורמת לכל נזק בשיניים, דהיינו אינה פוגעת בחומר השן או ממיסה אותו.

 

 

 

מידע נוסף ותמונות רבות ניתן למצוא באתר האינטרנט

במידה ויש שאלות נוספות, נשמח לענות.

 

נשמח לטפל בך ובשינייך,

 

בברכה

ד"ר גיא וולפין

וצוות המרפאה

טיפולי שיניים בחינם לניצולי שואה נזקקים גיא וולפין.jpg
____ _____ _____ _______ - _''_ ___ ______.jpg
____ _____ __ ______ - _''_ ___ ______.jpg

רח' נורדאו 29, פתח-תקווה 

 03-913-9-913 טלפון מרפאה

טלפון נייד  052-2720789

 למקרי חירום בלבד

! SMS או whatsapp   נא לשלוח

  • White Facebook Icon

© 2023 by Medical Clinic. Proudly created with Wix.com

bottom of page